loading...

- پیام بلوچ - بلوچ و بلوچستان -payam baloch -

  شمارش معكوس برای نمایش رخدادی بزرگ در تاریخ ایران اسلامی آغاز شد،رخدادی كه نقش اول آن را مردم بازی می كنند تا با آرای خود سرنوشت مجلس شورای اسلامی را برای چهار سال آینده رقم بزنند و فردا طلیعه بازی تبلیغاتی نامزدهایی است كه در این عرصه برای جلب آرا به رقابت خواهند پرداخت. در این وادی، آنان كه به نام پرچم مقدس جمهوری اسلامی سوگند وفاداری و خدمت به مردم یاد می كنند، بازیگردانان اصلی نمایش انتخابات هستند. سه رنگ این پرچم بیانگر سه اصل نظام مردم سالاری دینی است كه رنگ سبز آن نماد حضور سبز و پرشور…

شمارش معكوس نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد

payam بازدید : 1351 4 / 12 / 1390 نظرات ()

  شمارش معكوس برای نمایش رخدادی بزرگ در تاریخ ایران اسلامی آغاز شد،رخدادی كه نقش اول آن را مردم بازی می كنند تا با آرای خود سرنوشت مجلس شورای اسلامی را برای چهار سال آینده رقم بزنند و فردا طلیعه بازی تبلیغاتی نامزدهایی است كه در این عرصه برای جلب آرا به رقابت خواهند پرداخت. در این وادی، آنان كه به نام پرچم مقدس جمهوری اسلامی سوگند وفاداری و خدمت به مردم

یاد می كنند، بازیگردانان اصلی نمایش انتخابات هستند.

سه رنگ این پرچم بیانگر سه اصل نظام مردم سالاری دینی است كه رنگ سبز آن نماد حضور سبز و پرشور مردم، رنگ سفید نماد پاكی و خلوص نیت نامزدها و رنگ قرمز نماد خون پاك شهدایی است كه حضور پررنگ مردم و تعهد به آرمان های انقلاب از سوی نامزدها تداوم راه آنان خواهد بود.

انتخاب كنندگان و نامزدها بر اساس قانون انتخابات، بدون توجه به نژاد، جنسیت، عقیده مذهبی، ثروت و یا موقعیت اجتماعی می توانند انتخاب كنند یا انتخاب شوند كه این یك اصل مهم در كشوری است كه نظام مردم سالاری دینی بر آن حاكم است.

در برهه ای كه بدخواهان بدنبال زیر سوال بردن صحت و اعتماد مردم به نظام هستند و از هر طریق می خواهند همه پرسی عمومی در كشور را با ترفندهای تقلب و جوسازی، به نفاق و اغتشاش داخلی تبدیل سازند، تنها حضور پررنگ مردم و هوشیاری آنان در مقابل دشمنانی كه برای انتخابات سالم و قانونمند ایران، دندان تیز كرده اند، می تواند چاره ساز باشد.

سیستان و بلوچستان نیز كه بافت قومی و مذهبی آن همواره باعث شده دشمنان برای تفرقه افكنی بین فارس و بلوچ، شیعه و سنی نقشه كشند تا از این حربه برای تنش های داخلی و دوری مردم از واقعیات بهره گیرند و پایه های نظام را متزلزل كنند، از ابتدای انقلاب تاكنون سرآمد استان های دیگر در حضور پررنگ و حداكثری مردم در انتخابات بوده است.

درخت وحدت و تعهد و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه در سرزمین كهن سیستان و بلوچستان ریشه دوانده است و برگزاری هر دوره از انتخابات تاكنون به محصول پربار این درخت افزوده است.

استاندار سیستان و بلوچستان در این باره معتقد است: مردم غیور و ولایت مدار ایران اسلامی هویت و روح دین باوری را در 12 اسفند 90 با حضور پرشور خود پای صندوق های رای به نمایش در می آورند.

'علی محمد آزاد' با اشاره به سناریوهای مختلف استكبارگران و شدت دسیسه های آنان در زمان انتخابات اظهارداشت: نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یكی از حساس ترین انتخابات بعد از انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: مردم ولایت مداری و وفاداری خود را به نظام و انقلاب و خون شهداء بارها و بارها اثبات كرده اند و اینك نیز برای حفظ ارزش های والای انقلاب و نظام خود با حفظ وحدت و انسجام، حماسه ای دیگر می آفریند.

استاندار ممانعت از حضور حداكثری مردم در پای صندوق های رای را از اهداف مهم استكبارگران و تحریم ها و تهدیدهای آنان دانست و خاطرنشان كرد: هر گاه دشمن در صدد ایجاد تفرقه و جدایی بین مردم است، ملت ایران به دلیل بصیرت و آگاهی منسجم تر از همیشه مقابل آنان می ایستند.

آزاد حضور حداكثری مردم را در صحنه های مختلف موجب افزایش اقتدار ملی، دلسردی و عقب نشینی دشمنان از مواضع خصمانه و خنثی شدن توطئه های آنان دانست.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز گفت: حضور حداكثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی سبب خنثی سازی توطئه های تفرقه افكنانه قدرت های استكباری و یاس و ناامیدی آنان می شود.

آیت الله 'عباسعلی سلیمانی' افزود: اقشار مختلف مردم ولایتمدار ایران اسلامی وظیفه شرعی و ملی دارند كه با حضور پرشور در انتخابات مجلس افراد اصلح را بدور از تعصبات قومی و مذهبی به عنوان نمایندگان خود انتخاب كنند.

وی بیان كرد: دشمنان و مخالفان نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج از كشور سعی دارند تا با تبلیغات منفی حضور ملت ایران را در صحنه های مهم و سرنوشت ساز مملكت مانند انتخابات نهمین دوره مجلس كمرنگ كنند.

او اظهار داشت: دنیای امروز به انتخابات ایران اسلامی چشم دوخته تا ببیند در شرایطی كه تحریم های اقتصادی غوغا كرده و استكبار حلقوم جمهوری اسلامی را به هر شكل ممكن می فشارد تا بتواند باب نارضایتی را توسعه دهد و زمینه اعتراضات مردمی و مدنی را در جامعه بیشتر كند، ملت ایران چه واكنشی نشان خواهد داد.

رییس ستاد انتخابات استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: بیش از 25 هزار نفر برای برگزاری باشكوه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر استان فعالیت دارند.

'جلال سیاح' افزود: هزار و 330 شعبه اخذ رای ثابت و سیار در تمام نقاط استان برای جمع آوری آرای مردمی در انتخابات روز 12 اسفندماه پیش بینی شده است.

معاون امنیتی و سرپرست معاونت سیاسی-اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان اضافه كرد: شمار شعب اخذ رای نهمین دوره انتخابات مجلس در استان در مقایسه با انتخابات دوره قبلی شش درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: با اعلام اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان، 48 نامزد نمایندگی شش حوزه انتخابیه اصلی سیستان و بلوچستان برای بدست آوردن هشت كرسی مجلس به رقابت می پردازند.

وی آغاز مهلت قانونی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی را از ساعت هشت صبح فردا /پنجشنبه/ ذكر كرد و افزود: نامزدهای نمایندگی مجلس تا 11 اسفندماه فرصت تبلیغات دارند.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان از نامزدهای انتخاباتی خواست تا با رعایت ضوابط و مقررات قانونی در مدت تعیین شده به معرفی خود و برنامه هایشان بپردازند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: 48 نامزد نمایندگی مجلس در استان امروز در نشستی با مسوولان هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی حوزه های انتخابیه مربوطه ضمن آشنایی بیشتر با قوانین و مقررات انتخاباتی، به گفت وگو با مسوولان پرداختند.

رییس هیات بازرسی انتخابات نهم مجلس در سیستان و بلوچستان هم گفت: نگاه قومی و مذهبی صرف مردم به انتخابات در راهیابی افراد متخصص و متعهد به مجلس تاثیر می گذارد و مانع رشد و توسعه استان و كشور می شود.

'رجبعلی شیخ زاده' افزود: سیستان و بلوچستان دارای هشت كرسی نمایندگی در كمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی است كه نه تنها ظرفیت قابل توجهی در حوزه قانونگذاری دارد بلكه كمكی برای مدیران و عوامل اجرایی استان در بخش های مختلف به شمار می رود.

وی افزود: هشت نماینده متخصص، متعهد و همگرا و همسو در مسیر رشد و ترقی كه از سوی مردمی فارغ از نگاه قومی و مذهبی انتخاب شوند، از یك سو حافظ مصالح نظام و ملت خواهند بود و از سوی دیگر كمك بزرگی برای رفع مشكلات سیستان و بلوچستان به شمار خواهند رفت.

فرماندار و رییس هیات اجرایی حوزه انتخابیه زاهدان نیز با تشریح قانون چگونگی تبلیغات كاندیداهای مجلس نهم اعلامی از سوی ستاد انتخابات كشور، گفت: مطابق قانون مرتكبین جرایم و تخلفات اعم از داوطلبان نمایندگی مجلس، طرفداران و سایر افراد به حداكثر مجازات مقرر محكوم می شوند.

'لطیف صادقی' افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و هواداران آنان براساس قانون مجاز به كاربرد 14 عنوان تبلیغاتی طی روزهای چهارم تا 12 اسفند ماه آینده به عنوان زمان مقرر تبلیغات هستند و نیز براساس قانون باید از انجام برخی موارد در تبلیغات خود خودداری كنند كه شرح این عناوین برای هر یك از نامزدها محرز شده است.

وی با اشاره به ماده 36 و 40 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس نهم با رعایت موازین قانونی از روز پنجشنبه چهارم اسفندماه جاری آغاز می شود.

فرماندار زاهدان اظهار داشت: مهلت تبلیغات انتخاباتی تا ساعت هشت صبح روز پنجشنبه یازدهم اسفند یعنی 24 ساعت قبل از آغاز كار اخذ رای ادامه خواهد داشت.

امام جمعه اهل سنت مركز دهستان باتك از توابع بخش سرباز شهرستان مرزی سرباز نیز گفت: شركت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای همه مردم تكلیف شرعی، ملی و الهی است.

مولوی ' شیردل حسین زهی' با اشاره به اینكه دشمنان همیشه چشم طمع به این مرز و بوم داشته اند تا مانع رسیدن ملت ایران به اهداف متعالی و خیر خواهانه شوند افزود: همه شهروندان به منظور مایوس كردن دشمنان قسم خورده و ممانعت از رسیدن آنها به اهداف پلیدشان باید در این امر مهم و حیاتی و ملی مشاركت فعالانه داشته باشند.

'محمد رضا سردار شهركی' معتمد طایفه شهركی نیز گفت: انتخابات نقطه اوج همگرایی، همفكری و پیوند مردم با نظام است و نماینده مجلس نقطه اتصال بین مردم، نظام و دولت است و می تواند در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه تاثیرگذار باشد.

وی بیان كرد: بیش از 96 درصد مردم سیستان و بلوچستان پایبند به قوانین جمهوری اسلامی و مبانی اسلام و پیرو خط ولایت فقیه هستند و نسبت به برگزاری انتخابات حساسیت خاصی دارند به طوری كه یك یا دو سال قبل از شروع رسمی انتخابات فعالیت های اجتماعی آنها در جامعه استان شكل می گیرد.

معتمد طایفه گرگیج هم با تاكید بر شاخص های نماینده اصلح گفت: فرد منتخب باید فارغ از تعصبات قومی و مذهبی متعهد به اسلام و نظام بوده و علاوه بر شجاعت و امانتداری از توانایی كافی برای قانونگذاری و احقاق حقوق مردم نیز برخوردار باشد.

'محمد مهدی گرگیج' با اشاره به حضور گسترده مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات گذشته گفت: مردم این استان یك بار دیگر با حضور گسترده در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حمایت قاطع خود را از نظام و رهبری اعلام و دشمنان را ناامید خواهند كرد.

معتمد طایفه شاهوزهی نیز به مردم این استان توصیه كرد بدور از هرگونه تعصبات قومی و مذهبی به نمایندگان منتخب خود برای حضور در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی رای دهند.

'محمدرضا شاهوزهی' افزود: سران طوایف، علما، بزرگان، اندیشمندان و روشنفكران استان نیز بدور از هرگونه سلیقه شخصی با درایت و آگاهی لازم به عنوان وظیفه شرعی از طریق رسانه ها یا شركت در محافل عمومی مردم را تشویق به حضور در پای صندوق های اخذ رای انتخابات كنند.

 'نبی كرد' معتمد طایفه 'كرد' نیز اظهار داشت: مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان همانگونه كه طی بیش از سه دهه گذشته در سایه وحدت و پیروی از فرامین رهبری حافظ ارزش های انقلاب اسلامی و امام راحل بودند از این پس نیز آماده حضور در صحنه های مختلف سیاسی - اجتماعی و حمایت از نظام هستند.

امام جمعه نیكشهر با بیان اینكه انتخابات به ملت در برابر دشمنان مصونیت می بخشد، گفت: هیبت ملت به حضور مردمی در انتخابات است و مشاركت حداكثری مردم در این عرصه می تواند آینده كشور را تضمین كند.

حجت الاسلام 'احمد لطفیان سرگزی' اظهار داشت: بوقهای تبلیغاتی دشمن تلاش می كنند مردم را از نظام ناامید و حضور ملت را در صحنه كمرنگ سازند و در این میان برخی در داخل كشور با آنها هم صدا می شوند، از این رو باید تا حد ممكن از القای بحران در كشور توسط عده ای منفعت طلب جلوگیری كرد.

وی اضافه كرد: آنچه در انتخابات ضرورت دارد، رقابت سالم بین داوطلبان است و مجریان انتخابات نیز در برگزاری درست و سالم آن باید دقت كامل را بكار برند.

به گزارش ایرنا، استان سیستان و بلوچستان با 14 شهرستان و شش حوزه اصلی انتخابیه دارای هشت كرسی نمایندگی در مجلس است كه 48 نامزد تایید شده برای بدست آوردن این كرسی ها با یكدیگر رقابت می كنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
يكي از صالحان ، به خواب ديد پادشاهي را در بهشت !! و پارسايي را در دوزخ. پرسيد كه موجب اين درجات چيست؟ ندا آمد كه اين پادشاه به ارادت درويشان به بهشت اندر است و اين پارسا به تقرب پادشاهان در دوزخ !! (سعدي)
اطلاعات کاربری
لینک دوستان
 • اجاره ماشین
 • بلوچ پرس
 • دلگان پرس
 • بلوچانی زبان
 • زبان بلوچی و لبزانک
 • ایرانشهر نیوز
 • خدایاری شاعربلوچ
 • اهل سنت ما
 • جوانان صدیق زهی
 • ضیاءالدین دینارزئی
 • پروازچابهار
 • ايرنا سيستان وبلوچستان
 • لاشار شیرآباد
 • حق گو بلوچ
 • خبرهای ایرانشهر
 • ندای زاهدان
 • کلات نیوز
 • مکران پرس
 • روستای شارک
 • شخصیت های بزرگ بلوچستان
 • سایبان امید
 • حوزه علمیه مهرستان
 • اطلاع رسانی بلوچستان
 • جزر و مد
 • کلوکان
 • پجار
 • چهاربهاران
 • انجمن های چابهار
 • سنت آنلاين
 • تفتان ما
 • پايگاه خبري تحليلي تفتان ما
 • انجمن های چابهار
 • بلوچ پرس
 • وشدلانی دیوان
 • یعقوب جدگال
 • چابهارنیوز
 • انجمن های چابهار
 • چابهاران تیاب
 • بلوچستان دانلود
 • پیمان چابهار
 • پایگاه خبری کنارک
 • سرحد زمین
 • سلطان بلوچ
 • اشعارومتون ادبي عبدالحميد خداياري
 • پیمان چابهار
 • دهياري روستاي ميرآبادبمپور
 • پورتال روستاي ميرآباد بمپور
 • قلعه باستاني بمپور بلوچستان
 • بَــلوچــانی زبان
 • بلوچی الفبا وزبان
 • الفبای زبان بلوچی
 • ایوب ایوبی
 • سرحد زمین قلب تپنده بلوچستان
 • بلوچستان
 • انسان شناسی بلوچ
 • سرباز مزاکان
 • ندای بلوچ
 • دهستان حیط
 • دهکده حیط
 • مکران میوزیک سنتر
 • سايت پاتوق بلوچ
 • سایت تحلیلی خبری چابهار نیوز
 • پاتوق بلوچ
 • شهرستان بمپور
 • هوران باغ
 • هیات فوتبال روستای جوزدر
 • ایرانشهر نیوز
 • سیسوگ
 • .:|برای همه|:.
 • ابو مصعب
 • انسان شناسی بلوچ
 • سایت مغانشابو
 • چابهارنیوز
 • وشدلانی دیوان
 • مهرستان
 • چهبارنیوز
 • ندای بلوچ
 • نسيم بلوچستان
 • کوپچ لاشار
 • مصطفي دانشور
 • بنت نیوز
 • نوشته های محمد بلوچ زهی
 • گالری عکس بلوچستان
 • تصاوير ديدني از منطقه دشتياري
 • در ياد رفتگان دبيرستان دانشگاه چابهار
 • تصاویرکوه‌های مریخی در جنوب بلوچستان
 • آموزش تصويري ارسال مطلب به پيام بلوچ
 • عناوين آخرين مطالب سايتهاي بلوچستان
 • موسيقي با صداي كمال خان - گروه 2
 • موسيقي با صداي كمال خان - گروه 1
 • آلبوم عكس گلفشان كهير - كنارك
 • دو نلي با صداي استاد اسپندار
 • دانلود فیلم های جذاب
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1578
 • کل نظرات : 906
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 741
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 73
 • بازدید امروز : 34
 • باردید دیروز : 313
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 2,646
 • بازدید ماه : 9,663
 • بازدید سال : 171,058
 • بازدید کلی : 2,681,256