close
تبلیغات در اینترنت
- پیام بلوچ - بلوچ و بلوچستان -payam baloch - - 110
loading...

- پیام بلوچ - بلوچ و بلوچستان -payam baloch -

هیچ ورزشی برای قلب ، بهتر از خم شدن و گرفتن دست افتادگان نیست.

سد گلوگاه زاهدان آماده بهره برداري شد

bf84tm بازدید : 1005 23 / 8 / 1390 نظرات ()

  به گزارش ایرنا از روابط عمومی شركت سهامی آب منطقه ای استان، 'حمید رضا قزوینی' روز یكشنبه افزود: این سد در 90 كیلومتری جنوب غرب زاهدان و در تنگه ای به عرض هزار و 30 متر واقع شده است.

وی بیان كرد: سد گلوگاه زاهدان با هدف كنترل سیلاب و مهار آبهای سطحی بر روی رودخانه كورین در حدفاصل دشت های كورین و شورو ساخته شده است.

مدیر عامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: این سد موجب تقویت آبهای زیرزمینی می شود و آب مطمئن برای سه هزار و 500 هكتار از زمین های دشت شورو را تامین می كند.

انتقال 18000 مرجان دريايي در بندر چابهار

bf84tm بازدید : 1019 23 / 8 / 1390 نظرات ()

   مدير كل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: براي حفظ محيط زيست دريايي و جلوگيري از مرگ مرجانها در طرح عمراني توسعه اسكله شهيد كلانتري، عمليات انتقال 18 هزار مرجان دريايي در بندر چابهار آغاز شد.

  'خسرو افسري' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از آنجا كه فعاليت هاي عمراني در بستر دريا به مرجان ها صدمه مي زند اين موجودات از محل اسكله شهيد كلانتري به نقطه اي از دريا در فاصله حدود پنج كيلومتري اسكله انتقال مي يابد.

ترنم آواي ملكوتي حق بر لبان روشندل ايرانشهري

bf84tm بازدید : 964 23 / 8 / 1390 نظرات ()

   به گزارش ايرنا، 'دادعلي ديناري' پيرمرد 61 ساله ايرانشهري، چشمانش بي فروغ است اما گنجي در سينه دارد كه نور آن دنياي تاريكش را روشن تر از پيرامون رنگارنگ ديگران كرده است.

شنيدن تلاوت كلام الله مجيد با آواي دلنشين پيرمرد روشندل ايرانشهري فضاي معنوي بوجود مي آورد كه بي ترديد هر ذهن هوشياري را به سمت تامل در كلام وحي سوق مي دهد.

از ديناري علت گرايشش به حفظ و يادگيري مفاهيم قرآن كريم را جويا مي شويم كه در پاسخ تنها ايمان و باور عميقش به ايزد متعال را مراد خود مي داند.

استاندار آينده سيستان و بلوچستان ؟

payam بازدید : 3061 22 / 8 / 1390 نظرات ()

    بعد از خبر انتصاب مهندس آزاد به عنوان استاندار قزوين بازار شايعه داغ شده و گمانه زني ها در اين مورد رو به افزايش است برابر آخرين شنيده ها آقايان نيكبخت رئيس اسبق جهاد كشاورزي استان ، گل محمد بامري معاون سياسي استانداري هرمزگان و اميني فرماندار دهه ۷۰ شهرستان ايرانشهر از گزينه هاي احتمالي تصدي استانداري سيستان و بلوچستان هستند. در هر صورت خدمت به مردم اين استان پهناور و متنوع از لحاظ سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي و ..... كار مديري دلسوز و فارغ از هرگونه حاشيه هاي منفي است و مي طلبد مسئولين امر به افكار عمومي و مصالح اكثريت جمعيت ساكن استان با نظر مساعد و مطلوب بنگرند تا وحدت ملي تقويت و آباداني اين خطه محروم و نيازمند فداي مصالح اقليت نگردد. 

دانشجوي رشته پرستاري دانشكده ايرانشهر قرباني حادثه برق گرفتگي

payam بازدید : 2128 22 / 8 / 1390 نظرات ()

   محمد جفاله دانشجوي سال دوم رشته پرستاري دانشكده پرستاري ايرانشهر در شب پنجشنبه تاريخ ۱۱ آبان ۱۳۹۰ در خوابگاه دانشجويي واقع در فضاي اجاره اي دانشكده در ساعات اوليه شب به علت برق گرفتگي جان خويش را از دست داد و خانواده و دوستان را به سوگ نشاند علت برق گرفتگي اتصال كولر آبي اعلام شده است.

   اين جوان كه تحصيلات مقطع متوسطه را در دبيرستان دانشگاه چابهار سپري كرده بود به عنوان يك دانش آموز موفق از نظر اخلاق و تحصيل بوده است كه به علت سهل انگاري و استفاده از كولرهاي آبي غير استاندارد قرباني اين حادثه دردناك شده است. 

 

طرح پزشك خانواده در كنارك به خوبي اجرا نشده است

bf84tm بازدید : 1032 22 / 8 / 1390 نظرات ()

   'قاسم میرزایی' رييس شوراي اسلامي شهرستان كنارك در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده نارضایتی مردم كنارك از طرح پزشك خانواده در این شهرستان، غیر متخصص بودن پزشكان است .

   وی گفت: چهار پزشك كه از سوی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان برای طرح پزشك خانواده در بندر كنارك معرفی شده اند متخصص نبوده و نتوانسته اند نیازهای مردم را برطرف كنند. وی با بیان اینكه طرح پزشك خانواده و نظام ارجاع در كنارك بیمه ها را محدود كرده است، افزود: بیمه شدگان برای مراجعه به پزشك متخصص مجبورند از بیمه خود چشم پوشی كرده و هزینه درمان را به طور آزاد یكجا پرداخت كنند.

تشييع پيكر چهارمين قرباني آتش سوزي دبيرستان دانشگاه چابهار

payam بازدید : 1075 21 / 8 / 1390 نظرات ()

  پيكر برهان الدين بليده چهارمين دانش آموز قرباني حادثه دردناك آتش سوزي چابهار ساعت 3 بعد از ظهر روز شنبه 21 آبان 1390 در روستاي بافتان شهرستان سرباز با حضور چشمگير مردم و تعدادي از مسئولان استان و شهرستانهاي چابهار ، نيكشهر و سرباز و همچنين دانش آموزان دبيرستان دانشگاه چابهار پس از برگزاري نماز جنازه به خاك سپرده شد.

     اين دانش آموز دو روز قبل در بيمارستان شهيد مطهري به علت سوختگي شديد بيش از 60 درصد جان خويش را از دست داده بود ضمنا ديگر همكلاسي وي به نام فرشيد درزاده نيز كه چند روز قبل فوت نموده بود نيز در اين روستا به خاك سپرده شده است براي كليه .....

تاريخچه چاي در ايران و جهان

payam بازدید : 5015 20 / 8 / 1390 نظرات ()
 

    حدود ۵ هزار سال قبل وقتی امپراتور چین با یک فنجان آب داغ در دست به همراه تعدادی از همراهان بر روی تپه ای ایستاده بود، باد ملایمی وزید و چند برگ چای داخل فنجانش افتاد. همین امر آب ساده و بی طعم را متحول کرد؛ یک فنجان چای درست شده بود.

    خاستگاه اولیه چای، چین است. چای را در قرن سیزدهم میلادی برای نخستین بار مارکوپولو سیاح ونیزی به اروپا برد و مدت ها به علت گرانی و کمیابی اش فقط آشامیدنی لوکس طبقات بالای جامعه و درباریان بود.

پیشینه مصرف چای در ایران به قرن هفدهم برمی گردد. اما کشت این گیاه نخستین بار به همت میرزاعلی مشهور به کاشف السلطنه در سال ۱۲۷۶ شمسی انجام شد.

درگيري بي سابقه در شهرستان سرباز

payam بازدید : 10088 19 / 8 / 1390 نظرات ()

       برابر خبرهاي رسيده مقارن ساعت 5 صبح روز پنجشنبه 19 آبان يك گروه 8 نفره با يك برنامه حساب شده پس از قطع خط تلفن (فيبر نوري) دهستان كزور بخش سرباز به منظور گروگان گيري يكي از اهالي به منزل شخصي ايشان حمله ور مي شوند كه در اجراي برنامه گروگان گيري  موفق نمي شوند  و صاحب منزل به نام ناصر درازهي كشته مي شود.

    كه پس از درگيري  شديد و صداي تيراندازي، عده اي از اهالي مهاجمان را محاصره نموده و تعداد 5 نفر را مي كشند و 2 نفر مجروح و يك نفر از معركه مي گريزد كه پس از بررسي هاي لازم هويت مهاجمان كه از طايفه بامري منطقه گونيچ خاش و با لباس نظامي بوده اند مشخص مي شود و علت .....

تبريك عيد سعيد قربان و تولد دوباره پيام بلوچ

payam بازدید : 1337 14 / 8 / 1390 نظرات ()

فرا رسيدن عيد سعيد قربان را به شما تبريك مي گوييم

 

   به مناسبت عيد سعيد قربان فعاليت دوباره پيام بلوچ براي حضور در عرصه اطلاع رساني و رسانه آغاز  مي شود منتظر همراهي همه دوستداران هستيم.

گل فشان كهير پديده نادر ايران در جنوب بلوچستان + عكس

payam بازدید : 4646 7 / 8 / 1390 نظرات ()

    در شمال غرب كنارك و در 20 کیلو متری روستای کهیر در زمینی مسطح ، يك تپه کوچک گل فشان به ارتفاع 50 متر وجود دارد . این اثر طی یکی از عوامل مهم مرفولوژیکی  بوجود آمده و بیانگر فعالیت های تکنونیکی منطقه است . گل خروجی از این تپه به رنگ خاکستری فشرده و سرد بوده و بخار همراه ندارد و هنگام خروج گل از ترکیدن حباب صدایی شنیده می شود گل خروجی از دهانه گلفشان برروی شیب ایجاد شده و از گل های قدیمی می لغزد که منظره ای زیبا و دیدنی را بوجود آورده است . در بلندای این تپه‌، دهانه‌هایی به قطر چند سانتی متر وجود دارد و از دهانه گل‌فشان که فعال است، به طور متناوب گل خاکستری رنگ خارج شده و به سوی دامنه‌ها سرازیر می‌شود.

شوهاز ( نقدی بر آبستن زودهنگام انتخابات مجلس نهم در چابهار و نيكشهر )

payam بازدید : 1861 6 / 8 / 1390 نظرات ()

     از باب ضرورت بر آن شدیم تا مطلبی به شما دلسوزان، فرهیختگان ، خوانندگان صفحات كذایی اینترنتی و .......  در رابطه با انتخابات مجلس نهم كه بحث داغ هر مجلس و خصوصا رسانه های اینترنتی گشته عرضه كنیم ، تا این باب گشوده شده در دنیای مجازی ، عزیزانی را نرنجاند و تا این زخم عمیق نگشته ، باید دوایی برای آن یافت ، مرهمی بر این زخمهای كهنه گذاشت تا خاطر دوستان بیشتر مكدر نگردد ، چون آشفته بازاری می بینیم كه هر كسی تكاپو می كند از روی دیوار دوست و همسایه به هر وسیله ای بالا رود در حالی كه تا انتخابات مجلس نهم وقت فراوان است.

تيتر آخرين مطالب بلوچ و بلوچستان در فضاي مجازي

payam بازدید : 4671 4 / 8 / 1390 نظرات ()

                                   در راستاي اطلاع رساني به كاربران محترم و بروز رساني مطالب،صفحه اي ويژه به آخرين رويدادهاي و اخبار و ...... در مورد بلوچ و بلوچستان اختصاص يافته است. فعلا تعدادي از وب سايتها براي شروع اوليه انتخاب شده اند و عناويني كه به موقع بروز نشوند از مجموعه مذكور حذف مي شوند و آدرسهاي فعالي كه وجود دارند و در اين ليست نيستند به مجموعه افزوده مي شوند و كاربران محترم مي توانند در اين خصوص آدرسهاي فعال را به ما معرفي نمايند.

براي اطلاع از آخرين مطالب و رويدادها و حوادث به ادامه مطلب مراجعه نماييد.

موسيقي با صداي كمال خان هوت- گروه1

payam بازدید : 9677 27 / 7 / 1390 نظرات ()

                                              

در اين مجموعه تعداد ۲۲ قطعه از آهنگها با زمان كم گنجانده شده تا كاربران بتوانند از آنها استفاده نمايند و به زودي مجموعه هاي ديگر با زمان و حجم بيشتر در دسترس كاربران محترم قرار مي گيرند. ضمنا به موارد زير دقت نماييد. 

 » به علت انتقال آهنگها از نوار كاستهاي قديمي به رايانه ممكن است در بعضي از آهنگها كيفيت كم باشد.

 » براي  استفاده بهينه همه كاربران به علت سرعت كم اينترنت ناچار به كاهش حجم فايلها و در مجموع كاهش كيفيت شده ايم.

 » عناوين انتخاب شده براي آهنگها ممكن است داراي اشكال باشد و از كاربران با تجربه و آشنا به موسيقي و اشعار استاد كمال خان هوت تقاضامنديم ما را براي اصلاح عناوين كمك نمايند.

منتظر نقطه نظرات شما هستيم.

براي گوش كردن آهنگها به ادامه مطلب مراجعه نماييد

تعداد صفحات : 113

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
يكي از صالحان ، به خواب ديد پادشاهي را در بهشت !! و پارسايي را در دوزخ. پرسيد كه موجب اين درجات چيست؟ ندا آمد كه اين پادشاه به ارادت درويشان به بهشت اندر است و اين پارسا به تقرب پادشاهان در دوزخ !! (سعدي)
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 1578
 • کل نظرات : 906
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 740
 • آی پی امروز : 39
 • آی پی دیروز : 53
 • بازدید امروز : 299
 • باردید دیروز : 539
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 13
 • بازدید هفته : 1,778
 • بازدید ماه : 1,276
 • بازدید سال : 94,535
 • بازدید کلی : 2,422,514